Jakiego rodzaju doradztwo może świadczyć biuro rachunkowe?

Korzystanie z pomocy biura rachunkowego jest w obecnych czasach bardzo powszechne. Formalna strona prowadzenia firmy to element działalności, którego przedsiębiorcy z reguł raczej nie lubią i jeśli to możliwe chętnie unikają. Obowiązki związane z aktualizacją dokumentacji, dokonywanie wielu rozliczeń, a nawet stawiennictwo w urzędach to zdaniem wielu mroczna strona własnego biznesu.

Poszukiwanie rozwiązań zwalniających przedsiębiorców z tych niezbyt przyjemnych zobowiązań jest więc zupełnie zrozumiałe. Outsourcing takich usług czyli profesjonalne doradztwo podatkowo-księgowe to jednak nie tylko wygoda, ale również spora oszczędność, szczególnie w przypadku małych biznesów lub firm rozpoczynających swoją działalność.

Obowiązki przedsiębiorców wobec organów państwowych

Księgowość to wszystkie niezbędne formalności, które każdy przedsiębiorca powinien spełniać w związku z rozliczaniem podatków oraz wszelkie inne obowiązki na rzecz państwa. Zalicza się do nich między innymi obliczanie podatku dochodowego i podatku VAT, powinności względem ZUS, a także sporządzanie firmowej dokumentacji, odpowiednie jej przechowywanie i archiwizacja oraz w razie kontroli przedstawienie dokumentów urzędnikom. 

Zgodnie z obowiązującym prawem i w zależności od sposobu oraz formy przyjętego opodatkowania, każdy przedsiębiorca powinien:

  • prowadzić dokładną ewidencję przychodów, rozchodów i zakupów,
  • prowadzić księgi rachunkowe,
  • regularnie wykonywać spisy z natury,
  • wpłacać do Urzędu Podatkowego zaliczki na podatek dochodowy,
  • wystawiać faktury VAT
  • rozliczać faktury VAT
  • terminowo składać deklaracje tj. PIT, CIT, VAT lub inne wymagane,
  • rozliczać pracowników, ewidencjonować czas pracy, itp. 

Kompleksowe i profesjonalne usługi w zasięgu ręki

Nie ulega wątpliwości, że najważniejsza korzyść płynąca z wyboru renomowanego biura rachunkowego to pewność, że w dokumentach księgowych i finansowych firmy nie pojawią się błędy lub ryzyko ich wystąpienia będzie minimalne, a wszystkie niezbędne formularze są wypełnione prawidłowo i terminowo wysłane do właściwych urzędów.

Jakie zadania można zatem bez obaw oddać w ręce profesjonalistów z biura doradztwa księgowo-rachunkowego?

Prawidłowe funkcjonowanie firmy oraz jej zrównoważony rozwój bez wątpienia wymaga sprawnej księgowości, która zoptymalizuje działanie poszczególnych elementów całej organizacji. Tym samym doradztwo rachunkowe obejmuje m.in. pomoc w wyborze najkorzystniejszej formy opodatkowania. Ponadto, profesjonalna księgowa zajmuje się również analizą przychodów i kosztów danego biznesu. Biuro rachunkowe tj. Rachunkowość Weryfikacja Sp. z o.o. w ramach doradztwa zapewnia również pomoc w interpretacji przepisów prawa oraz w ich indywidualnym zastosowaniu. Ponadto wskazuje także sposób funkcjonowania przedsiębiorstwa w celu uniknięcia ewentualnych konsekwencji wynikających z nieznajomości i nieprzestrzegania obowiązującego prawa. Doradztwo finansowe i kadrowe dotyczy też wsparcia np. w przypadku kontroli przez ZUS lub urząd skarbowy. Obejmuje tym samym pomoc w sporządzaniu właściwych dla tych instytucji pism.

Doradztwo Księgowe - Warszawa

Biuro rachunkowo-księgowe to także nieoceniona pomoc dla firmy na różnych etapach jej funkcjonowania, również w okresie gruntownych zmian lub reorganizacji przedsiębiorstwa. W takich chwilach doświadczenie, umiejętności oraz specjalistyczna wiedza księgowego są wręcz niezbędne, aby w firmie ponownie zapanował ład i porządek, a wszystko funkcjonowało zgodnie z prawem. Równie istotne są usługi audytorskie, które może zapewnić biuro doradztwa, dzięki którym można ocenić prawidłowość prowadzonych ksiąg rachunkowych, ewidencji czy wszelkich dokumentów wymaganych przez urzędy. 

Renomowane biuro doradztwa świadczy kompleksowe usługi księgowe, audytorskie, podatkowe i kadrowe. Jest zatem formą wspierania działalności gospodarczej w jednej z jej najważniejszych sfer funkcjonowania. Profesjonalne doradztwo księgowe daje tym samym przedsiębiorcy możliwość skupienia się przede wszystkim na prowadzeniu firmy. Koszty związane z taką usługą nie są duże, natomiast zalety tej decyzji można odczuć już od pierwszych chwil po podpisaniu umowy. 

Doradztwo Rachunkowe Warszawa - Rachunkowość Weryfikacja